Jak cieszyć się chwilą i być bardziej obecnym?

Jak cieszyć się chwilą i być bardziej obecnym?

W dzisiejszym wpisie chciałabym porozmawiać na temat, który ostatnio bardzo mnie zaciekawił - jak cieszyć się chwilą i być obecnym w swoim życiu codziennym? Żyjemy w czasach pełnych pośpiechu, stresu i ciągłego dążenia do osiągnięcia kolejnych celów. W tym wszystkim łatwo zapomnieć o tym, aby docenić drobne chwile, które sprawiają, że życie jest piękne. Dlatego postanowiłam podzielić się z Wami moimi sposobami na cieszenie się chwilą i być bardziej obecną w swoim życiu. Zapraszam do lektury!

 • Praktyka uważności (mindfulness)
  Jednym z najskuteczniejszych sposobów na cieszenie się chwilą jest praktyka uważności. Polega ona na skupieniu uwagi na tym, co dzieje się tu i teraz, bez oceniania czy analizowania. Możemy praktykować uważność podczas medytacji, ale także w codziennych czynnościach, takich jak jedzenie, spacer czy rozmowa z bliskimi. Dzięki temu stajemy się bardziej obecni w swoim życiu i doceniamy drobne chwile, które wcześniej mogły nam umknąć.
 • Wyłączanie elektroniki
  Smartfony, tablety, komputery - choć są niezwykle pomocne w życiu codziennym, często odciągają nas od rzeczywistości i sprawiają, że tracimy kontakt z chwilą obecną. Dlatego warto postawić na regularne wyłączanie elektroniki, choćby na godzinę dziennie, aby móc skupić się na tym, co dzieje się wokół nas i cieszyć się chwilą.
 • Docenianie drobnych rzeczy
  Często skupiamy się na dużych celach i osiągnięciach, zapominając o drobnych rzeczach, które również mają wpływ na nasze życie. Postarajmy się doceniać i cieszyć się nimi - pięknym zachodem słońca, rozmową z przyjacielem czy pysznym posiłkiem. Dzięki temu będziemy bardziej obecni w swoim życiu i nauczymy się cieszyć każdą chwilą.
 • Spędzanie czasu z bliskimi
  To właśnie nasze relacje z bliskimi dają nam najwięcej radości i satysfakcji w życiu. Dlatego warto wykorzystać każdą chwilę, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajmy, że to właśnie te chwile są najcenniejsze i warto się nimi cieszyć.
 • Ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne
  Nauka świadomego oddychania oraz praktykowanie technik relaksacyjnych pomaga nam zatrzymać się na chwilę i skupić na swoim ciele oraz emocjach. Możemy dzięki temu lepiej radzić sobie ze stresem i cieszyć się chwilą. Pozwólmy sobie na chwilę wytchnienia w ciągu dnia, aby poczuć się bardziej obecni i świadomi siebie.
 • Wprowadzenie rutyny i zwolnienie tempa
  W naszym zabieganym życiu warto czasami zwolnić tempo i wprowadzić rutynę, która pozwoli nam cieszyć się chwilą. Planowanie dnia, wprowadzenie rytuałów i czasu dla siebie sprawi, że będziemy bardziej obecni w swoim życiu i docenimy drobne chwile szczęścia.
 • Prowadzenie dziennika wdzięczności
  Pisanie dziennika wdzięczności to doskonały sposób na nauczenie się cieszyć chwilą. Każdego wieczoru zapiszmy co najmniej trzy rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni tego dnia. To prosty sposób na skupienie się na pozytywach i zauważanie szczęśliwych chwil w życiu.

Cieszenie się chwilą to umiejętność, którą warto kultywować na co dzień. Wprowadzenie kilku prostych zmian w naszym życiu pomoże nam być bardziej obecnymi, doceniać drobne szczęścia i cieszyć się każdym dniem. Mam nadzieję, że moje przemyślenia i rady okażą się dla Was pomocne. Życzę Wam, drodzy Czytelnicy, wielu radosnych chwil i bycia obecnymi w swoim życiu!

Paulina K.

Absolutnie zgadzam się z autorką! W dzisiejszych czasach ciągle się gdzieś spieszymy i nie mamy czasu na docenienie drobnych chwil, które sprawiają, że życie jest piękne. Praktykowanie uważności, czyli skupienie uwagi na tym, co dzieje się tu i teraz, pomaga mi na co dzień cieszyć się każdą chwilą.

Marek W.

Wyłączanie elektroniki to dla mnie kluczowe, jeśli chodzi o bycie bardziej obecnym w swoim życiu. Często zdarza mi się przeglądać bezmyślnie media społecznościowe, zamiast skupić się na tym, co dzieje się wokół mnie. Staram się regularnie wyłączać elektronikę, aby móc docenić drobne chwile szczęścia.

Karolina Z.

Dziennik wdzięczności to dla mnie świetny sposób na nauczenie się doceniać drobne rzeczy i cieszyć się chwilą. Codziennie zapisuję co najmniej trzy rzeczy, za które jestem wdzięczna, i to pomaga mi skupić się na pozytywach i zauważać szczęśliwe momenty w moim życiu.















Moje najnowsze posty

Wiosenne porządki

Wiosenne porządki - dobre co roczne praktyki, porządki w domu, na komputerze i badania ginekologiczne

Wiosna w pełni, a wraz z nią nadeszła pora na wiosenne porządki. Dziś chciałabym podzielić się z Wami moimi pr

Gofry kalafiorowe

Gofry kalafiorowe - proste i zdrowe!

Gofry kalafiorowe to ciekawa i zdrowa alternatywa dla tradycyjnych gofrów. Są pyszne, sycące i niskokaloryczne

Najdziwniejsze pytania wpisywane w wyszukiwarkę Google

Najdziwniejsze pytania wpisywane w wyszukiwarkę Google

Ostatnio, siedząc sobie w domu, postanowiłam sprawdzić, jakie dziwne słowa ludzie wpisują w wyszukiwarkę Googl

3 pyszne i zdrowe dania bezmięsne

3 pyszne i zdrowe dania bezmięsne

Witajcie kochani, dziś chcę podzielić się z Wami trzema przepisami na pożywne dania bez mięsa, które idealnie

3 pożywne dania na jesień

3 pożywne dania na jesień

Jesień to pora roku, kiedy ciało potrzebuje więcej pożywienia, aby przetrwać chłodne i deszczowe dni. Wraz z n